Megnyílt a Rejtelmek, ha zengenek – Alkotó pedagógusok 28. régiós képzőművészeti tárlata. A Tokácsli Galéria termeiben a festmények, fotók, iparművészeti tárgyak és hímzések egyszerre szolgálják ki a látogató szépérzékét és a mélyebb gondolatok előhívását.

1998 óta rendezik nagy sikerrel a négy vármegye (Bács-Kiskun, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád-Csanád) pedagógusait megmozgató tárlatot a régiós pedagógus szakszervezetek és a Szentesi Művelődési Központ közreműködésével.
– Egy pedagógusnak a legnagyobb sikere, amikor egy-egy tanítványáért izgul egy tanulmányi versenyen, sokszor még jobban. A pedagógus legnagyobb alkotása, hogy emberfőket művel a mi részünkre, megalkotja az emberpalántából a jövőt. Ezért aztán különösen tiszteletre méltó, hogy ma olyan pedagógusokkal találkozunk, akik szabadidejükben ilyen gyönyörűségeket alkotnak, amiket itt láthatunk – fogalmazott megnyitó beszédében Túri Andrea közművelődési szakember. A pályázatot alapító Borsodi Ágnessel, valamint Szobotáné Györgyivel és Lantos Anitával ők négyen zsűrizték a beérkezett 62 alkotást. Vannak köztük különös, olykor egyező témaválasztások, valamint futurisztikus alkotások, míg az iparművészeti tárgyakat igyekeztek mai szemmel nézni a zsűritagok, és a népművészeti munkák készítését is szorgalmazzák.

A megnyitó megható pillanata volt, amikor Borsodi Ágnest születésnapja alkalmából köszöntötte a Vadrózsák Énekegyüttes, és természetesen a tortából az egész vendégsereg falatozhatott.

A díjazottak:
Az Alkotó Pedagógusok Díját (Szentes) Garainé Szász Katalin kapta. A Pedagógusok Szakszervezete Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezetének díjazottjai: Boldizsár-Molnár Györgyi, Kovácsné Takó Mária, Nagy Margareta, Maczelkáné Rónyai Juli. Különdíjasok: Boros Istvánné, Doba Lajosné, Kovách Edit. Külön köszöntötték a leghűségesebb pályázót, Botos Erzsébetet.

A kiállítás április 26-ig tekinthető meg,
✍️📷Darók József







Forrás

Kapcsolatfelvétel

Ha éppen nem vagyunk elérhetők, küldjön e-mailt!