Évadot zárt a Tóth József Színház és Vigadó – tovább nőtt a látogatottság, közel 33 ezer néző az évadban
Lezárta 5. évadát a szentesi Tóth József Színház és Vigadó, amely az elmúlt szezonban tovább erősítette regionális kulturális szerepét, és jelentős látogatószám-növekedést ért el.
Az intézmény a 2021-es nyitás óta folyamatos bővülést mutat: a közönség létszáma az indulás óta megduplázódott, az elmúlt évadban pedig új játszóhellyel, valamint a fiatalokat megszólító bérletrendszerrel is bővült a kínálat.
A 2025/2026-os évadban közel 33 000 látogató vett részt a színház programjain, ami a tavalyi évhez képest több mint 3000 fős növekedést jelent. Ez mintegy 10 teltházas előadásnak megfelelő bővülés.
Az évad során összesen 301 program – előadások, koncertek és közösségi események – várta a közönséget. A színház emellett két saját szervezésű fesztivált valósított meg, valamint egy nemzetközi fesztiválmeghívásban is részt vett, ami a szakmai elismertség további erősödését jelzi.
A Tóth József Színház és Vigadó a következő időszakban is fejlesztéseket tervez, különös tekintettel a közönségbázis bővítésére és az új generációk megszólítására.
„A közel 33 000 látogató bizalma és a kezdetek óta megduplázódott nézőszám a legnagyobb elismerés számunkra. Az, hogy a tavalyi évhez képest is sikerült további 10 teltházas előadással növelni a látogatottságot, azt bizonyítja, hogy a szentesi és a régiós közönség valóban igényli a minőségi színházi élményt.
Nem állunk meg a jövő évadban sem: újrastrukturáljuk a gyermekbérleteket, és a bábszínház elindításával tovább bővítjük a kínálatot, hogy a színház még nyitottabb, dinamikusabb és minden korosztály számára elérhetőbb legyen” – nyilatkozta Kancsár Orsolya, a teátrum igazgatója.



Forrás

Kapcsolatfelvétel

Ha éppen nem vagyunk elérhetők, küldjön e-mailt!