Az igazi alföldi életérzés – 🐷II. Antal-tavi Nemzetközi Böllérverseny és Farsangi Bál🐷

A Dél-alföld szívében, az Antal-tó partján ma ismét átélhették a jelenlévők a régi idők hagyományos disznóvágásait. A II. Antal-tavi Nemzetközi Böllérversenyre összegyűltek a csapatok legjobbjai, hogy megmutassák tudásukat és az alföldi gasztronómia páratlan ízvilágát. Hat csapat ragadott kést és fakanalat: három disznót dolgoznak fel, vagyis a böllérek fél-fél malacból alkotják meg mesterműveiket. A verseny nemzetközi rangját jelzi, hogy Romániából és Szerbiából – Újszentesről, Végvárról és Topolyáról – is érkeztek csapatok, míg a nagymágocsi és szentesi böllérek a hazai ízeket képviselik.

A bográcsok körül már kora reggel felszállt a füst, a serpenyőkben rotyogó, sülő finomságok illata pedig messziről odacsalogatja a látogatókat. A folyamatosan készülő toros ételeket egészen 16 óráig kóstolhatják az érdeklődők. Bár az időjárás borongós, a jókedv mit sem változott: a résztvevők arcán fülig érő mosoly húzódik ahogy koccanak a poharak és a baráti beszélgetések zajlanak.

A sötétedést követően a farsangi bál veszi át a főszerepet. 18 órától a fogadóban svédasztalos vacsora várja a vendégeket a böllérek napközben készült remekeiből, miközben a Szinkron zenekar gondoskodik a jó hangulatról. Természetesen az éjféli tombolahúzás sem maradhat el, majd – ahogyan Gődér Lajos, a rendezvény szervezője és az Antal-tavi Fogadó és Horgászparadicsom tulajdonosa fogalmazott – a mulatság kifulladásig tart.

Az Antal-tó környéke maga az élő alföldi képeslap. A nádtetős fogadó, a gémeskút, a magasan vonuló vadlibák, a végtelenbe futó földek, a házi jószágok látványa, a disznóvágás hangulata és a pálinkával kísért vendéglátás mind egy letűnt, mégis örökké élő vidéki világot idéz fel.

✍Szabó Fiametta
📸Szabó Fiametta







Forrás

Kapcsolatfelvétel

Ha éppen nem vagyunk elérhetők, küldjön e-mailt!