Szentes gazdaságának és társadalmának történetéről hallhatott előadást a Károli Gáspár Református Egyetem nemzetközi csoportja a városházán. A kihelyezett egyetemi órán Szirbik Imre korábbi polgármester mesélt a spanyol, francia, olasz, és japán diákoknak.

Az egyetem a többségében Erasmus-programban rész vevő külföldi cserehallgatói révén képviseltette magát Szentesen a Jelenkor társadalmi kihívásai elnevezésű órán. A kurzust, melynek része az óra, dr. Csanády Márton vezeti. A professzor elmondta, az óra ötletét az adta, hogy az országbérlettel most könnyebb utazniuk a hallgatóknak, így három vidéki helyszínre tettek látogatást, hogy a helyiek életét megismerjék. Különböző nagyságú városokat érintenek, a vallási hagyományok figyelembevételével, a jellemzően református Pilis után Szentesre jöttek, majd a klasszikusan katolikus Veszprém a következő úti cél. Városunk Urvári Sándornak, a Szentesi Művelődési Központ igazgatójának köszönhetően került a képbe, hiszen a professzorral egyetemista koruk óta ismerik egymást, és most segédkezett az előadás angol nyelvű tolmácsolásában is.

Az órán a hallgatók a várost korábban több mint harminc éven át vezető Szirbik Imrétől gazdagodhattak ismeretekkel a település fejlődésének meghatározó szakaszairól, az örökváltsági szerződés megkötésétől a rendszerváltás utáni nehéz helyzetről, amiből a kétezres években induló nagy gazdasági vállalkozások jelentettek kiutat. Ezeknek köszönhetően az évtized végére Szentes az ország tíz legfontosabb kistérsége közé emelkedett.
Darók József





Forrás

Kapcsolatfelvétel

Ha éppen nem vagyunk elérhetők, küldjön e-mailt!